Do sciągnięcia:


Patronat honorowy Prezydenta Miasta Szczecin

Patronat medialny:
  • Gazeta Wyborcza
  • Polskie Radio Szczecin

Sponsorzy:Tegoroczny IV Bal Charytatywny Fundacji Pro Publico Mare był udany pod każdym względem. Goście bawili się znakomicie a ostatni z nich zeszli z parkietu dopiero o piątej nad ranem kolejnego dnia. Zebrano również rekordową kwotę 40 tysięcy zł, która została przekazana szpitalowi dziecięcemu przy ul. Św. Wojciecha w Szczecinie.

Do sal hotelu Radisson SAS w Szczecinie, gdzie odbywał się bal, pierwsi goście zaczęli przybywać na długo przed imprezą. Organizatorzy tym razem tak ułożyli scenariusz, żeby jako preludium zabawy zaprezentować występ kabaretu Hrabi. Był to doskonały pomysł, ponieważ zanim jeszcze bal rozpoczął się na dobre, wszyscy już byli w doskonałych humorach.

Dopełnieniem rozrywki była znakomita kuchnia. Na przybyłych czekały takie rarytasy jak delikatny mus z kurzych wątróbek serwowany z sosem żurawinowym czy pierś perliczki panierowana w orzechach macademia podawana w sosie szpinakowo-kokosowym z dzikim ryżem. Uczestnicy balu mogli także do woli delektować się szlachetnymi winami z piwnicy, zaprzyjaźnionego już z szczecińskim Balem Charytatywnym, znanego polskiego aktora – Marka Kondrata.

W tej atmosferze świetnej zabawy nikt jednak nie zapomniał o dobroczynnym charakterze imprezy. A w tym roku cel balu był niezwykle szlachetny – zebranie środków na zakup cystoskopu operacyjnego dla małych pacjentów szpitala dziecięcego. Kiedy zatem przystąpiono do licytacji, nie brakowało chętnych do wzięcia w nich udziału. I nikt też nie żałował pieniędzy.

Wśród wielu cennych przedmiotów, jakie licytowano tego wieczora znalazł się m.in. wspaniały obraz „Wieczorny Taniec” autorstwa Marioli Landowskiej-Grablewskiej, za którego nabywca zgodził się zapłacić ponad szesnaście tysięcy złotych oraz butelka wybornego wina z winiarni Marka Kondrata z jego autografem, wylicytowana za dziewięć i pół tysiąca złotych. Swój obiekt licytacji mieli także kibice sportowi – piłka z podpisami „srebrnej” siatkarskiej reprezentacji Polski sprzedana została za pięć tysięcy złotych. Z kolei miłośnicy literatury licytowali książki autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego, Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Dzieła te, sygnowane autografami autorów, poszły za łącznie ponad 5 tys. zł. Uczestników imprezy szczególnie zadziwił jeden z wielbicieli poezji, który wylicytował za ponad tysiąc złotych... recytację wiersza Miłosza w wykonaniu specjalnego gościa balu – Olafa Lubaszenko.

Bale Charytatywne Fundacji Pro Publico Mare już na stałe wpisały się w szczeciński kalendarz najważniejszych imprez dobroczynnych. Z każdym rokiem są one coraz lepiej przygotowane pod względem organizacyjnym i artystycznym a uczestnictwo w nich w środowisku szczecinian stało się synonimem dobrego towarzyskiego smaku i szlachetnych intencji.

IV Bal Charytatywny przeszedł do historii, ale zapraszamy już na kolejny – jubileuszowy.

Archiwum::


Decyzją Zarządu i Konwentu Fundacji ,od 2004 roku postanowiono organiizować do odwołania

Morskie Bale Charytatywne w Hotelu Radisson,z których dochód przeznaczany będzie na darowizny dla szczecińskich szpitali,hospicjów,domów dziecka ,zwracających się do Polskiej Żeglugi Morskiej i Fundacji o wsparcie finansowe. W placówkach tych przebywają także osoby

związane ze środowiskiem Ludzi Morza i PŻM.

Wszystkie dotychczasowe Bale cieszyły się dużym zainteresowaniem i poparciem tej inicjatywy.

Jako organizatorzy,spotkaliśmy się także z dużą hojnością uczestników Balów podczas licytacji

atrakcyjnych przedmiotów,loterii i konkursów. W Balach uczestniczy zawsze ponad 100 osób

 

Podczas I Balu zorganizowanego w dniu 7.lutego 2004r. zebraliśmy 30.000zł,które ,jako darowiznę Fundacja przekazała na zakup tomografu komputerowego dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

 

Drugi Morski Bal Charytatywny odbył się w dniu 5.lutego2005r., przyniósł dochód w kwocie

25.000zł,którą również przekazaliśmy Szpitalowi przy ul Arkońskiej na zakup bardzo kosztownego wielorzędowego tomografu komputerowego.

 

Trzeci Bal Charytatywny zorganizowany zaostał przez Fundację w dniu 11.lutego 2006r.

Zebrane 29.500zł przekazaliśmy jako darowiznę na zakup endoskopu dla Szpitala Dziecięcego przy ul.Św.Wojciecha w Szczecinie.