Archiwum::


Honorowy Mecenat Miasta Szczecin

Patronat medialny:
  • Gazeta Wyborcza
  • Polskie Radio Szczecin

Sponsorzy:Bal jak w Wenecji!

Weneckie maski, radosny nastrój i ponad 49 000 zł uzbieranych podczas licytacji. 2 lutego 2008 roku odbył się już piąty Morski Bal Charytatywny, organizowany przez Fundację Pro Publico Mare. Goście okazali się szczodrzy, a zabawa trwała do białego rana!

Sale Concerto hotelu Radisson SAS w Szczecinie na czas balu zamieniły się w kolorową Wenecję. Na ścianach wisiały weneckie maski, hostessy nosiły wielobarwne stroje, a z telebimów uśmiechali się autentyczni gondolierzy. Każdy z gości przy wejściu przywdziewał maskę i mógł anonimowo poflirtować z dwiema damami rodem z pałacu Dożów. Radosny, karnawałowy nastrój umiejętnie podgrzewał Artur Andrus, któremu wtórowały zespoły Music Flowers i Moll Street.

Nie zabrakło akcentów morskich. Wszystkich uczestników balu oczarowały wykwintne dania stworzone przez Kucharzy z promu Polonia. Spośród serwowanych potraw wybijały się doskonale przyrządzone ryby i owoce morza. Gościom najbardziej smakował sandacz, do którego idealnie pasowało białe wytrawne wino z winarium Pana Marka Kondrata. Goście podziwiali też kunszt barmanów z promów Unity Line, którzy z wielką wprawą tworzyli wymyślne drinki i dali imponujący pokaz „latających butelek”.

Atmosfera zabawy nie przysłoniła głównego celu imprezy. Zebrane w tym roku pieniądze wesprą Oddział Pediatryczny Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Problemy finansowe szczecińskiego szpitala są bardzo uciążliwe podczas leczenia najmłodszych pacjentów. Organizatorzy balu pragną stworzyć chorym dzieciom przyjazne i kolorowe otoczenie - tak ważne w szybkim powrocie do zdrowia.

Goście licytowali ochoczo. Pod młotek poszły bardzo różne przedmioty: od piłki z autografami „Polskich Złotek”, poprzez albumy ze zdjęciami przedwojennej Wenecji, aż po drewniany model żaglowca. Przedmiotem głównej aukcji był obraz szczecińskiej malarki Anny Hoffmann - wybrany i podarowany przez autorkę specjalnie na tę okazję. Osiągnął cenę 10,5 tys. zł. Jednak rekord pobiło wino Château Lascombes Margaux z winiarni Marka Konrada z jego autografem: 12 tys. zł za jedną butelkę!

Piąty Morski Bal Charytatywny okazał się wyjątkowy. Podczas licytacji i dzięki datkom została zebrana kwota 49 000 zł – o 8 tysięcy więcej niż przed rokiem. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom o złotym sercu i już dziś zapraszają na kolejną, szóstą odsłonę balu!

autor: Paweł Nowak
źródło: The Baltic Panorama

Archiwum::

Decyzją Zarządu i Konwentu Fundacji ,od 2004 roku postanowiono organiizować do odwołania

Morskie Bale Charytatywne w Hotelu Radisson,z których dochód przeznaczany będzie na darowizny dla szczecińskich szpitali,hospicjów,domów dziecka ,zwracających się do Polskiej Żeglugi Morskiej i Fundacji o wsparcie finansowe. W placówkach tych przebywają także osoby

związane ze środowiskiem Ludzi Morza i PŻM.

Wszystkie dotychczasowe Bale cieszyły się dużym zainteresowaniem i poparciem tej inicjatywy.

Jako organizatorzy,spotkaliśmy się także z dużą hojnością uczestników Balów podczas licytacji

atrakcyjnych przedmiotów,loterii i konkursów. W Balach uczestniczy zawsze ponad 100 osób

 

Podczas I Balu zorganizowanego w dniu 7.lutego 2004r. zebraliśmy 30.000zł,które ,jako darowiznę Fundacja przekazała na zakup tomografu komputerowego dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

 

Drugi Morski Bal Charytatywny odbył się w dniu 5.lutego2005r., przyniósł dochód w kwocie

25.000zł,którą również przekazaliśmy Szpitalowi przy ul Arkońskiej na zakup bardzo kosztownego wielorzędowego tomografu komputerowego.

 

Trzeci Bal Charytatywny zorganizowany zaostał przez Fundację w dniu 11.lutego 2006r.

Zebrane 29.500zł przekazaliśmy jako darowiznę na zakup endoskopu dla Szpitala Dziecięcego przy ul.Św.Wojciecha w Szczecinie.