Archiwum::


Honorowy Patronat
Prezydenta
Miasta Szczecin


Patronat medialny:Sponsorzy:

Bal szlachetnych serc na zakończenie Karnawału!

7. Bal Charytatywny

Dekadencki kabaret Czarny Kot Rudy, przebojowa muzyka, tańce do białego rana i... ponad 40 000 zł z licytacji. 13 lutego 2010 odbył się coroczny Bal Charytatywny Fundacji Pro Publico Mare. Goście podążyli za głosem serca i nie skąpili datków na szczytny cel.

7 Bal Chrytatywny

Sala Concerto hotelu Radisson BLU w Szczecinie na czas balu zamieniła się w jaskinię artystycznej awangardy i skarbnicę szczytnych ideałów. Wystrój wnętrza oraz zaproszone gwiazdy dawały obietnicę doskonałej zabawy. Jeżeli dodamy do tego obdarzonych wspaniałym poczuciem humoru prowadzących - Marię Czubaszek oraz Michała Janickiego i Adama Opatowicza z Teatru Polskiego - to staje się oczywiste, że to musiał być wyjątkowy wieczór. I faktycznie: program artystyczny zachwycił wszystkich gości! Aktorzy Teatru Polskiego w Szczecinie brylowali na scenie. W brawurowym występie zaprezentowali ulubione fragmenty kabaretów Czarnego Kota Rudego, a szalonym wykonaniem niezapomnianego przeboju Krzysztofa Klenczona "10 w skali Beauforta" poderwali z krzeseł całe szacowne towarzystwo. Mówiąc żartobliwie: ręce same rwały się do oklasków. Oprawę muzyczną Balu zapewnił zespół Dixieland Band, a w powietrzu unosił się wpadający w ucho swing i błyszczące nuty polskich i zagranicznych evergreenów.

7 Bal Chrytatywny 7 Bal Chrytatywny 7 Bal Chrytatywny

Na stołach królowały wykwintne dania przygotowane przez mistrzów kucharskich z promów Unity Line i Hotelu Radisson BLU. Wśród nich były takie specjały jak pierś perliczki faszerowana borowikami czy delikatna rolada z łososia wędzonego, szpinaku i sera ricotta. Nie zabrakło też jesiotra, małży i wielu rodzajów wyszukanych sałatek, do których idealnie pasowały szlachetne wina z Winarium Marka Kondrata.

W hotelu Radisson zjawiło się wiele osób o wielkim sercu. Dekadencki charakter balu nie zmylił uczestników, którzy ochoczo licytowali wystawione przedmioty. Pod młotek poszły m.in.: diamentowe kolczyki firmy Apart (sprzedana za 4000 zł), kocie figurki autorstwa Marzeny Śluzar (1500 zł) i bilety lotnicze (9600 zł). Wysoką cenę - aż 6100 zł - osiągnęła butelka argentyńskiego wina podpisana przez darczyńcę Marka Kondrata i właściciela winnicy Jeana Bousquet. Głównym przedmiotem licytacji był obraz znanej malarki Miry Skoczek-Wojnickiej "Wiosenna chmura II", który "poszedł" za 13 000 zł! - Wszystko wskazuje na to, że pod względem finansowym to był rekordowy Bal - przyznał Piotr Waszczenko, sekretarz Fundacji Pro Publico Mare.

W tym roku celem Balu i licytacji było zebranie pieniędzy na nową lampę do angiografu w Klinice Kardiologii Pomorskiej Akademii Medycznej. Taka lampa - warta niemal 250 000 zł - jest sercem każdego kardioangiografu, ale jej żywotność ograniczona jest do określonej liczby ekspozycji. Niestety czas pracy lampy w Klinice Kardiologii PAM dobiega końca i nieuchronnie zbliża się moment jej wymiany. Zebrane na balu pieniądze pomogą poprawić sytuację pacjentów z chorobą wieńcową w województwie zachodniopomorskim.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Archiwum::


Decyzją Zarządu i Konwentu Fundacji ,od 2004 roku postanowiono organiizować do odwołania

Morskie Bale Charytatywne w Hotelu Radisson,z których dochód przeznaczany będzie na darowizny dla szczecińskich szpitali,hospicjów,domów dziecka ,zwracających się do Polskiej Żeglugi Morskiej i Fundacji o wsparcie finansowe. W placówkach tych przebywają także osoby

związane ze środowiskiem Ludzi Morza i PŻM.

Wszystkie dotychczasowe Bale cieszyły się dużym zainteresowaniem i poparciem tej inicjatywy.

Jako organizatorzy,spotkaliśmy się także z dużą hojnością uczestników Balów podczas licytacji

atrakcyjnych przedmiotów,loterii i konkursów. W Balach uczestniczy zawsze ponad 100 osób

 

Podczas I Balu zorganizowanego w dniu 7.lutego 2004r. zebraliśmy 30.000zł,które ,jako darowiznę Fundacja przekazała na zakup tomografu komputerowego dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

 

Drugi Morski Bal Charytatywny odbył się w dniu 5.lutego2005r., przyniósł dochód w kwocie

25.000zł,którą również przekazaliśmy Szpitalowi przy ul Arkońskiej na zakup bardzo kosztownego wielorzędowego tomografu komputerowego.

 

Trzeci Bal Charytatywny zorganizowany zaostał przez Fundację w dniu 11.lutego 2006r.

Zebrane 29.500zł przekazaliśmy jako darowiznę na zakup endoskopu dla Szpitala Dziecięcego przy ul.Św.Wojciecha w Szczecinie.