Archiwum::


Patronat honorowy :

PREZYDENT MIASTA SZCZECINPatronat medialny:Sponsorzy:

Kolejny Bal Fundacji Pro Publico Mare za nami!

8. Bal Charytatywny

Iluzja, „biała magia”, wdzięk i elegancja prowadzącego Jacka Borkowskiego, dobra zabawa – a w rezultacie ok. 25 000 zł z licytacji. W dniu 5 marca 2012 odbył się 8. Bal Charytatywny Fundacji Pro Publico Mare. Jak co roku Bal miał miejsce w Salach Concerto hotelu Radisson BLU w Szczecinie. Gości w foyer hotelu witały kolorowe drinki i magiczna scenografia wzbogacona w tym roku o specjalnie zaaranżowane atelier fotograficzne w którym gości mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w stylizacji przełomu wieku XIX i XX.

8 Bal Chrytatywny

8. Bal zaszczycił swoją obecnością Prezydent Szczecina Pan Piotr Krzystek z Małżonką.
Program artystyczny doskonale trafił w gusta wszystkich gości! Zarówno rozpoczynający Bal występ iluzjonisty ukrywającego się pod pseudonimem Arsen Lupin jak i piosenki w wykonaniu prowadzącego Jacka Borkowskiego wykonywane w czasie trwania balu nagradzane były rzęsistymi brawami.

8 Bal Chrytatywny

Oprawę muzyczną Balu zapewnił po raz kolejny zespół Dixieland Band, a w powietrzu unosił się wpadający w ucho swing i błyszczące nuty polskich i zagranicznych evergreenów. Nie zabrakło również aranżacji najnowszych przebojów. Na stołach królowały wykwintne dania przygotowane przez mistrzów kucharskich z promów Unity Line i Hotelu Radisson BLU.

8 Bal Chrytatywny

Na przystawkę podano Carpaccio z buraczków a danie główne stanowi comber jagnięcy w sosie miętowym. Jak co roku duży powodzeniem cieszyły się ryby i owoce morza a także wiele rodzajów wyszukanych sałatek, do których idealnie pasowały szlachetne wina z Winarium Marka Kondrata.

8 Bal Chrytatywny
8 Bal Chrytatywny
8 Bal Chrytatywny
8 Bal Chrytatywny
8 Bal Chrytatywny

8 Bal Chrytatywny Tegorocznym celem Balu i licytacji było zebranie pieniędzy dofinansowanie zakupu urządzenia rentgenowskiego do specjalistycznych badań radiologicznych małych pacjentów wykonywanych w oddziale radiologii Centrum Diagnostyki Medycznej Szpitala przy ulicy Arkońskiej 4 w Szczecinie. Dzięki hojności tegorocznych uczestników balu (ponad 130 osób) będzie można przekazać na ten cel 25.000 złotych.


Dziękujemy i zapraszamy za rok!


Archiwum::


Decyzją Zarządu i Konwentu Fundacji ,od 2004 roku postanowiono organiizować do odwołania

Morskie Bale Charytatywne w Hotelu Radisson,z których dochód przeznaczany będzie na darowizny dla szczecińskich szpitali,hospicjów,domów dziecka ,zwracających się do Polskiej Żeglugi Morskiej i Fundacji o wsparcie finansowe. W placówkach tych przebywają także osoby

związane ze środowiskiem Ludzi Morza i PŻM.

Wszystkie dotychczasowe Bale cieszyły się dużym zainteresowaniem i poparciem tej inicjatywy.

Jako organizatorzy,spotkaliśmy się także z dużą hojnością uczestników Balów podczas licytacji

atrakcyjnych przedmiotów,loterii i konkursów. W Balach uczestniczy zawsze ponad 100 osób

 

Podczas I Balu zorganizowanego w dniu 7.lutego 2004r. zebraliśmy 30.000zł,które ,jako darowiznę Fundacja przekazała na zakup tomografu komputerowego dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

 

Drugi Morski Bal Charytatywny odbył się w dniu 5.lutego2005r., przyniósł dochód w kwocie

25.000zł,którą również przekazaliśmy Szpitalowi przy ul Arkońskiej na zakup bardzo kosztownego wielorzędowego tomografu komputerowego.

 

Trzeci Bal Charytatywny zorganizowany zaostał przez Fundację w dniu 11.lutego 2006r.

Zebrane 29.500zł przekazaliśmy jako darowiznę na zakup endoskopu dla Szpitala Dziecięcego przy ul.Św.Wojciecha w Szczecinie.